Investīcijas uzņēmumu izaugsmei

Piešķiram attīstības finansējumu uzņēmumiem, kuri ir nostiprinājušies mājas tirgū un šobrīd apgūst jaunus eksporta tirgus, palielina jaudas, attīsta jaunus darbības virzienus, uzlabo uzņēmuma rentabilitāti vai automatizē procesus.

€0.5 līdz 5 miljoni

Investīciju apjoms vienā uzņēmumā


 ZGI Capital pieredzē ir investīcijas metālapstrādē, pārtikas nozarē, kokapstrādē, loģistikā, informācijas tehnoloģijās, inženierzinātnēs, mazumtirdzniecībā, pakalpojumu eksportā u.c. Lai pieņemtu lēmumu par investīcijām, mums ir svarīgi izprast uzņēmuma līdzšinējo darbību, kapitāla izlietojuma plānus un pārliecināties par tālākas izaugsmes pamatojumu.

Viens no pieredzējušākajiem iespējkapitāla fondu pārvaldniekiem Baltijā

Ar savu finansējumu esam veicinājuši dažādu nozaru uzņēmumu attīstību jau divdesmit gadu garumā. Investīciju periodu ir noslēgušas trīs fondu paaudzes: "ZGI-1", "ZGI-2", "ZGI-3" un pašreiz notiek investīcijas no fonda "ZGI-4".

ZGI Capital ir saņēmis Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas gada balvas četrus gadus pēc kārtas - 2014., 2015., 2016. un 2017. gadā.

ZGI Capital ir Latvijas Bankā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks.

ZGI Capital komanda

ZGI Capital komandā strādā nozares profesionāļi ar sekmīgu pieredzi iespējkapitālā, uzņēmumu attīstīšanā un pārdošanā. Kā ilgtermiņa investori, cieši sadarbojamies ar uzņēmējiem un izmantojam savas zināšanas un kontaktus, lai veicinātu uzņēmuma izaugsmi un vērtības pieaugumu. Esam pieredzējuši gan eksporta tirgu apgūšanā, gan biznesa modeļu pilnveidošanā, gan pārrunu vešanā ar stratēģiskiem investoriem.

Aktīvās investīcijas

Uzņēmumi, kas izvēlējušies ZGI Capital kā savu finansēšanas partneri.

Nordic Vehicles Group

Autocentrs, industriālā un lauksaimniecības tehnika
https://lv.brcauto.eu / www.intrac.lv

2023

Royalty Range

Datu analītika
www.royaltyrange.com

2022

Echoo Group

Ēku pārvaldības sistēmas
www.echoo.group

2022

eAgronom

Lauksaimniecības pārvaldes risinājumi
https://eagronom.com/lv

2021

Bio Investments

Mikrobioloģiska mēslojuma ražošana
www.bioefekts.lv

2020

GoWood

Ekoloģiska kurināmā ražošana
www.gowood.lv

2020

Corle OU

Telekomunikāciju tīkli
www.corle.ee/en

2019

Mobilly

Fintech
www.mobilly.lv 

2016

Mārupes Metālmeistars

Metālapstrāde
www.metalmaster.lv

2015

Realizētās investīcijas

Kopš darbības uzsākšanas 2005. gadā 
esam realizējuši 30 investīcijas.

Hansamatrix (fonds ZGI-4)

Fonda investīcija nodrošināja uzņēmuma ieņēmumu pieaugumu, ļāva veikt jauno ražošanas pasūtījumu izpildi kā arī piesaistīt jaunus klientus industriālajā un datu tīklu sektoros. Uzņēmums tika pārdots finanšu investoram, tādējādi nodrošinot peļņu fonda ieguldītājiem. HansaMatrix ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, industrializāciju un sniedz pilnu ražošanas pakalpojumu spektru, datu tīklu iekārtu, “ierīču” interneta (Internet of Things), industriālo sistēmu un citu produktu izstrādes un ražošanas pakalpojumus augstas pievienotās vērtības tirgus sektoros.

Kool Latvija (fonds ZGI-3)

Ar ieguldījumu fonda ZGI-3 palīdzību tika radīts un attīstīts pilnīgi jauna koncepta degvielas uzpildes staciju tīkls. Šos panākumus ir novērtējis stratēģiskais investors Olerex, kurš darījuma rezultātā kļuvis par vienīgo Baltijas izcelsmes degvielas mazumtirgotāju, kura stacijas aptver visas trīs Baltijas valstis.

Banga Ltd (fonds ZGI-3)

Viens no zivju pārstrādes līderiem Latvijā. Fonda sniegtais atbalsts iekārtu iegādē ļāva dubultot apgrozījumu un strauji izplesties eksporta tirgos.

Dardedze Hologrāfija (fonds ZGI-3)

Viens no vadošajiem poligrāfijas uzņēmumiem Latvijā, kas turpina strauji augt. Produkcija tiek eksportēta uz Vācijas, Skandināvijas un Anglijas tirgiem. Fonda investīcijas ļāva modernizēt tehnoloģiju parku un palielināt ražošanas jaudas.

Stream Networks (fonds ZGI-1)

Telekomunikāciju un IT ārpakalpojumu kompānija uzrādīja lieliskus izaugsmes rādītājus un iegādājās divus uzņēmumus: Latvijas interneta pionieri - uzņēmumu LATNET un telekomunikāciju uzņēmumu Telecentrs. Darījumu rezultātā izveidojās valstī otrs lielākais telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs korporatīvajā segmentā. Šobrīd uzņēmuma 100% kapitāla daļu īpašnieks ir mobilo sakaru operators «Bite Latvija».

Art Fairs Service (fonds ZGI-3)

Investīcijas ļāva realizēt strauju ģeogrāfisko ekspansiju un jaunu tirgu iekarošanu Beļģijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Vācijā, Itālijā, Anglijā, Dānijā, Lielbritānijā, Spānijā un Latvijā. 99% no apgrozījuma veido eksports. Pārdošanas darījums saņēma Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas apbalvojumu kā “Gada pārdošana 2017”.

Uprent (fonds ZGI-3)

Uzņēmums ir vadošais sūkņu un sūknēšanas sistēmu nomas pakalpojumu sniedzējs Austrumeiropā ar filiālēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā. ZGI investīcijas sekmēja strauju izaugsmi un palīdzēja tālākā riska kapitāla fondu piesaistē.

Latvāņi (fonds ZGI-3)

Uzņēmums ir viens no Latvijas kokrūpniecības flagmaņiem. Tā pamatnodarbošanās ir līmēta bezzaru materiāla, granulu un brikešu ražošana. Ar fonda palīdzību tika veiktas lielas mēroga investīcijas ražošanas attīstībā, paplašinot piedāvātās produkcijas klāstu, palielinot automatizāciju un kāpinot rentabilitāti.

Naco Technologies (fonds ZGI-2)

Inovatīvo nano pārklājumu tehnoloģiju uzņēmumu iegādājas Vācijas lielākais privātais uzņēmums Schaffler grupa, kas ir pasaules vadošais piegādātājs automobiļu un citām rūpniecības nozarēm. Šis notikums bija viens no gada nozīmīgākajiem uzņēmumu pārdošanas darījumiem Latvijā un ieguva titulu “Gada pārdošana 2015”.

Premium Medical (fonds ZGI-1)

Vadošā premium klases klīnika Latvijā, kurā profesionālas un kvalitatīvas konsultācijas, izmeklējumus un ārstēšanu nodrošina vairāk nekā 100 speciālistu. ZGI Capital investīcijas ļāva strauji īstenot šo biznesa projektu. Šī ir pirmā medicīniskā iestāde Latvijā premium klīniku segmentā tā spēja izdzīvot un attīsties cauri ekonomiskās lejupslīdes periodam.  

Jaunumi un aktualitātes

Pirmā saimniecība Latvijā saņem Ilgtspējīgas lauksaimniecības sertifikātu

Iespēja radusies sadarbībā ar ZGI Capital portfolio uzņēmumu eAgronom, kas nodrošina dabiskāku un veselīgāku augsni,

Fonds ZGI-4 realizēs savu ieguldījumu Hansamatrix

Pēc piedāvājuma noslēgšanās pircēja rīcībā būs akcijas, kas veido 93.1% no sabiedrības balsstiesībām.

Finansējuma pieejamība jaunajā realitātē Latvijā

Turbulence pasaules akciju tirgos, inflācija, strauji augošās jēlnaftas un energoresursu cenas rada bažas par recesiju, taču globālā ekonomika izskatās noturīga un šo brīdi no krīzes var pārvērst iespējā.

Pieteikties finansējumam

Aizpildiet formu un mēs ar Jums sazināsimiesZGI Capital SIA

Alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks

E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 68205122
Adrese:
Roberta Hirša iela 1, Verde, Rīga, Latvija